Консультанти онлайн працюють: Пн-Пт з 10:00 до 19:00 та Сб-Нд з 11:00 до 17:00. Дзвоніть або пишіть!

096 831 93 77 (Viber), mekkocomua,
e-mail: mekkoua@gmail.com

Виберіть Ваше місто

Фігурні дзеркала

ціни, фото, опис
Сторінки:
Пошук не дав результатів

У нашому сучасному світі навряд чи бракуватиме хоч одне житлове або нежитлове приміщення, в якому б не було навіть найменшого дзеркала. Побут сучасної людини практично неможливо уявити без такого предмету побуту і декору, як дзеркало. Воно супроводжує людину по всіх усюдах: і вдома, і на роботі, їх використовують в жіночих косметичках і в езотеричних цілях; дзеркальні елементи присутні на будівлях, в інтер'єрах і навіть одязі. Застосування дзеркал в нашому житті дуже різноманітне. Якщо раніше дзеркала були небувалою розкішшю, їм надавалося містичне значення, то в даний час дзеркала і дзеркальні елементи застосовуються в цілях оригінального декору і дизайну. Дзеркалами прикрашають спальні і вітальні, ванні кімнати і передпокої, їх застосовують у виготовленні меблів, дзеркальних і скляних столиків та інших предметів меблів. Людська фантазія не стоїть на місці, тому і види, і форми дзеркал можуть бути найрізноманітнішими. Останнім часом крім класичних овальних, круглих і прямокутних дзеркал використовуються і фігурні дзеркала, які самі по собі можуть вважатися цілим твором мистецтва.

Історія появи дзеркал

За деякими даними поява дзеркал довелося на період близько третього тисячоліття до нашої ери. Природна цікавість і якісь побутові потреби стародавньої людини послужили поштовхом для винаходу першого примітивного дзеркала. Добрими відзеркалювальними властивостями володіли водна гладь, проте далеко не завжди можна було знайти спокійну заводь, щоб розглянути себе, та й незручно це було. Тому з часом людьми була помічена незвичайна особливість міді і бронзи - при ретельному поліруванні і обробці вони непогано відображали предмети, а тому цілком годилися для використання в побуті як перші дзеркала. До речі походження самого слова "дзеркало" має давньослов’янські корені, і сталося це від слова "зиркає", "побачити", "споглядати". Звичайно, тоді дзеркала були маленькими, коштували дорого, до них було дуже обережне ставлення, тому їх прикрашали всілякими візерунками, карбуванням і різними декоративними прикрасами. Однак у таких дзеркал були і певні недоліки - з часом полірована поверхня металу темніла, покривалася плямами і втрачала свої відзеркалювальні властивості, а часте полірування була дорогим задоволенням, яке могли дозволити тільки заможні люди. Трохи пізніше стали виготовляти дзеркала з срібла. Однак і цей матеріал, хоч і дорогий, але мав ті ж недоліки, що і бронза - срібло має властивість темніти, і воно постійно потребувало додаткового догляду та чищення. Люди, звичайно, пробували використовувати для виготовлення дзеркал різні підручні матеріали від каменів до золота, однак всі вони були недосконалі, не в повній мірі передавали колір і обсяг, були дуже маленькі за розміром і надзвичайно дорогі, подивитися на себе ззаду взагалі не представлялося можливим в силу фізичних параметрів таких дзеркал.

І тільки в XIII столітті нашої ери вперше була придумана технологія виготовлення дзеркал зі скла, технологія була заснована на застосуванні скла, ртуті та олова. Цю технологію придумали венеціанці, і вони довго тримали пальму першості і певну монополію на виготовлення дзеркал. І хоча ці дзеркала так само були недосконалими, але вони вже були більш наближені до сучасних дзеркалам, і мали велику вартість, тому не кожен міг купити собі дзеркало. Такий стан справ залишалося аж до правління французького монарха Людовіка XIV, великого любителя дзеркал. Саме під час його правління вивідали секрет виготовлення венеціанських дзеркал, привезений до Франції, і налагоджений масовий, якщо так можна назвати, випуск цих предметів побуту. Тепер дзеркала стали більш доступним предметом, ціни стали прийнятними і багато королівських придворних змогли обзавестися таким зручним і красивим предметом побуту, в деяких будинках також з'явилися досить великі дзеркала, як головна прикраса. До середини XIX століття венеціанська технологія виробництва дзеркал зазнала мало змін. Однак технічний прогрес не стояв на місці, і в 1835 році німецький вчений фон Лібіх виявив, що срібло при виготовленні дзеркал дає більш ясне і чітке зображення, а для того, щоб тонкий срібний шар не ушкоджувався при подальшому користуванні дзеркалом, його покривали шаром захисної фарби . З тих пір почалося масове поширення дзеркал по всіх верствах суспільства і країнам, і так дзеркало увійшло в побут практично кожної людини на планеті.

Які бувають дзеркала

Сучасні виробники дзеркал пропонують споживачеві дзеркала тварин найрізноманітніших видів і форми, як класичної форми, так і сучасного дизайну. Класичні дзеркала, як правило, випускаються стандартних форм: круглі, овальні, прямокутні, в рамочках і без них, і без будь-яких надмірностей в оформленні та декорі. Сучасний дизайн передбачає різні прикраси. Різноманітність форм і обрисів може бути обмежена лише фантазією дизайнерів-виробників. Хоча, як показує практика, відсутністю фантазії вони не страждають, і на ринку меблів і дзеркал можна зустріти найрізноманітніші дзеркала самих незвичайних форм і розмірів.

Як класичного, так і сучасного дизайну дзеркала можуть бути як маленького розміру для індивідуального користування, так і великого для використання в декоративних і практичних цілях. Маленькі дзеркала є практично у всіх дамських сумочках і косметичка, їх використовують і як елементи декору. Застосування великих і середніх дзеркал дає простір для уяви. Їх можна з успіхом застосовувати і в чисто декоративних цілях. У таких випадках використовуються дзеркала нестандартних форм і розмірів. Наприклад, додатковий затишок і шарм вітальної кімнаті може надати розміщення на стіні дзеркальних елементів у вигляді величезної квітки, або декількох невеликих дзеркал в формі зграйки метеликів або пташок. Такі дзеркала або цілі складові панно або композиції з дзеркал будуть доречні і в спальні, і навіть у ванній кімнаті. Такий вид дзеркал називається фігурним.

Далі дзеркала можна розділити по функціональності на такі види - з підсвічуванням і без підсвічування, з поличкою для косметики і без неї. Підсвічування теж буває трьох видів – зовнішнє (підсвічування розміщується за межами дзеркала, що дозволяє зробити освітлення максимально зручним), внутрішня (підсвічування вбудоване в дзеркало і виконує декоративну, і практичну функцію) і декоративну (несе в собі тільки декоративні елементи).

Ще один різновид дзеркал залежить від виду поверхні дзеркала. Виробники пропонують нашій увазі різнокольорові і звичайні дзеркала, з матовим напиленням малюнків і візерунків. І вибір тут може зробити тільки сам покупець, адже, як кажуть, на смак і колір товариша немає.

Можна також окремо згадати такий вид оформлення, як зістарене дзеркало, коли новому дзеркала штучно надають вид старовинного помутнілого від часу дзеркала. Не кожна людина зважиться принести додому істинно старовинне дзеркало, так як є багато забобонів на тему містичних властивостей таких дзеркал. Сучасні технології дозволяють так змінити нове дзеркало, що його часом не відрізниш від дійсно антикварного.

Ну, і ще один вид - багатофункціональне дзеркало. Таким видом може бути дзеркало-шафка з безліччю поличок і підсвічуванням або якась конструкція, що дозволяє звичайне на перший погляд дзеркало перетворити в міні-столик.

Фігурне дзеркало - оригінальне оформлення приміщення

Дизайн дзеркал зараз настільки різноманітний, що буває досить складно визначитися з вибором. Тут головний критерій вибору - смак споживача: комусь подобається сучасний дизайн з безліччю лампочок для підсвічування і додаткових вставок з кольорового скла, комусь до душі візерункові матові напилення на гладкій поверхні дзеркала, а хтось віддає перевагу строгому класичному стиль без зайвих доповнень.

Останнім часом з'явився ще один різновид дзеркал - фігурні дзеркала. Таке дзеркало вже не має стандартної круглої або прямокутної форми, воно має цілком певний силует. Наприклад, фігурне дзеркало може виглядати як квітка, або навіть як цілий букет квітів, або як тварина, або як силует країни або континенту. Бувають і дуже складні дзеркальні фігури і композиції, що складаються з декількох окремих дзеркал, але все разом складає цілий сюжет. Фігурні дзеркала не потребують додаткового оформлення, так як самі по собі вже мають цілком цілісний і закінчений вигляд, тому, як правило, не комплектуються підсвічуваннями і рамкою.

Зараз в оформленні приміщень будинку дизайнери все більше відходять від строгих класичних форм, але все частіше звертаються до оригінальних ідей оформлення, зокрема декорування стін дзеркалами. Вдале оформлення стін вітальні композиціями з фігурних дзеркал надає додатковий шарм і затишок приміщенню, і не залишить байдужими гостей. Фігурними дзеркалами цілком доречно оформити не тільки вітальню, але і спальню, і ванну кімнату.

Наприклад, для ванної кімнати можна підібрати дзеркало у вигляді золотої рибки або морського коника, а для спальні - композицію з силуетів закоханої парочки або сердечок. Фігурні дзеркала навіть доречно дарувати в подарунок в силу своєї універсальності, головне, вибрати вдалу форму і силует.

Є ще один оригінальний підвид фігурних дзеркал - це чорні фігурні дзеркала. Вони дуже оригінально виглядають, особливо якщо кімната сама витримана в чорно-білих тонах. Вони мають вигляд панно квадратної або прямокутної форми, виготовленого з чорного дзеркала з вирізаними на ньому фігурами, силуетами, абстракціями. Такі панно можуть розміщуватися як самостійно, так і в оформленні спеціально підібраних декоративних рамок на манер картин.

Способи виготовлення дзеркал

Незважаючи на довгу історію дзеркал, в їх сучасному виробництві використовується два найпоширеніші варіанти виготовлення дзеркал.

1. Спосіб економний, однак, дозволяє виготовляти дзеркала малих розмірів і форм. Звичайне листове скло після розрізання на частини промивається в спеціальному розчині для ретельного очищення. Після цього на скляну поверхню наноситься алюмінієве напилення, яке в свою чергу покривається шаром захисної фарби.

2. Цей спосіб вважається найбільш якісним, дозволяє виготовляти дзеркала яких завгодно форм і розмірів. Звичайне листове скло ретельно полірується, потім на нього наноситься тонкий шар срібла, який зверху покривається спеціальною хімічною сумішшю для скріплення. Після повного висихання поверхні цих шарів наноситься два шари захисної фарби.

Як правильно вибирати дзеркало

При покупці вже обраного дзеркала потрібно уважно перевірити його на дефекти і особливості. Варто звернути увагу на наступні критерії:

- Товщина - вважається ідеальною товщина від 4 до 6 мм., Причому чим товще буде дзеркало, тим більше буде його ціна.

- Гладкість - обов'язково огляньте поверхню дзеркало, вона повинна бути ідеально рівною і гладкою, не допускається наявність бульбашок, потьоків покриття, викривлень.

- Кромка дзеркала - вона повинна бути без тріщин і відколів, так як саме рівна неушкоджена кромка є захистом для краєчків шарів, з яких виготовлено дзеркало.

- Покриття - зазвичай дзеркала покриваються алюмінієвою або срібною плівкою, причому остання вважається найкращим покриттям.

- Перевірка на спотворення - якщо швидко пройти повз обраного дзеркала, то можна помітити невловимі на перший погляд дефекти поверхні. Якщо з'явилося певне перекручення відображення, схоже на ефекти, як в кімнаті кривих дзеркал, то таке дзеркало дефектне, з неякісною скляною поверхнею.

- Зворотна сторона дзеркала - її варто уважно оглянути на предмет дефектів заднього покриття, так як  вона має  мати вологозахисні властивості і її пошкодження призведе до швидкого пошкодження дзеркала і його відбивної здатності.

Інтернет-магазин Мекко пропонує фігурні дзеркала відмінної якості і різноманітних форм у великому асортименті. Доставка меблів здійснюється у всі міста України.

Фігурні дзеркала Київ | Фігурні дзеркала Харків | Фігурні дзеркала Одеса | Фігурні дзеркала Дніпропетровськ | Фігурні дзеркала Донецьк | Фігурні дзеркала Запоріжжя | Фігурні дзеркала Львів | Фігурні дзеркала Кривий Ріг | Фігурні дзеркала Миколаїв | Фігурні дзеркала Маріуполь | Фігурні дзеркала Луганськ | Фігурні дзеркала Вінниця | Фігурні дзеркала Херсон | Фігурні дзеркала Чернігів | Фігурні дзеркала Полтава | Фігурні дзеркала Черкаси | Фігурні дзеркала Житомир | Фігурні дзеркала Суми | Фігурні дзеркала Хмельницький | Фігурні дзеркала Чернівці | Фігурні дзеркала Рівне | Фігурні дзеркала Дніпродзержинськ | Фігурні дзеркала Кіровоград | Фігурні дзеркала Івано-Франківськ | Фігурні дзеркала Кременчук | Фігурні дзеркала Тернопіль | Фігурні дзеркала Луцьк | Фігурні дзеркала Біла Церква | Фігурні дзеркала Краматорськ | Фігурні дзеркала Мелітополь | Фігурні дзеркала Ужгород |

Ваше місто Львів? Так Ні
Не вказувати